Lipiec 22 2017 00:30:26
BIP


Rodzina 500+


Nawigacja

UBEZPIECZENIE UCZNIÓW


Stowarzyszenie PRZYJAZNA SZKOŁA
Nasza Szkoła jest członkiem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom ''Przyjazna Szkoła'' z siedzibą w Mysłowicach

http://www.ps.org.pl

Realizacje z 1 %

2012 - Ścianka wspinaczkowa na sali gimnastycznej - 4 821,60zł

2013 - Projektor z ekranem 100 cali - 2 626,50zł

Nasze Certyfikaty


Realizowane Projekty
Pracownia komputerowa

w każdej szkoleDla nas każdy uczeń jest ważnyPobierz bezpłatny program PIT Format 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!
Dowiedz się więcej na stronie
Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła, www.ps.org.pl

Godziny pracy

W OKRESIE

01.07.2017 - 18.08.2017

SEKRETARIAT SZKOŁY 

BĘDZIE CZYNNY W GODZ.:

08:00 - 14:00

Projekt edukacyjny Płock na szóstkę

Klasa 4A wzięła udział w projekcie "Płock na Szóstkę" realizowanym przez PLOT, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. 

Częścią projektu był konkurs plastyczny na przedstawienie atrakcyjnego wizerunku Płocka, w ramach którego prace plastyczne wykorzystane będą do wydania zakładek książkowych, które trafią do płockich szkół.

Laureatami konkursu zostali: Wiktoria Czajkowska, Jolanta Pruchińska, Bartosz Pielaciński, Igor Redel.

Czytać wypada, czyli książek parada
Czytać wypada, czyli książek parada

W dniu 31.05.2017r.w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom ph.

" Czytać wypada, czyli książek parada"

uczniowie naszej szkoły : kl. IIIA, IIIB, IVS i VIC, VIB

wzięli udział w głośnym czytaniu

"Lokomotywy"- J. Tuwima 

 na Starym Rynku.

W biciu REKORDU GŁOŚNEGO  CZYANIA 

wzięło udział ponad 800 osób.

 

Szkolny Konkurs Przyrodniczy "Na tropach przyrody"
Szkolny Konkurs Przyrodniczy "Na tropach przyrody"

W maju 2017r. zakończył się  Szkolny Konkurs Przyrodniczy „Na tropach przyrody” dla uczniów klas czwartych. Celem konkursu było inspirowanie i zainteresowanie uczniów światem przyrody oraz stwarzanie im możliwości do współzawodnictwa. Konkurs składał się z trzech etapów. Po eliminacjach w których uczestniczyło 32 uczniów, do II etapu zakwalifikowało się 15 dzieci, a do finału 11 uczniów. Finał składał się z trzech części. W I części finału uczniowie odpowiadali na pytania podnosząc kartki ze słowami TAK lub Nie, w II części udzielali krótkich pisemnych odpowiedzi. Do 3 części finału przeszło 7 uczestników. Po serii 3 pytań wyłoniony został zwycięzca oraz zdobywcy pozostałych miejsc.

 

Konkurs Piosenki Turystycznej
Konkurs Piosenki Turystycznej

Dnia 25 maja 2017r. w  Szkole Podstawowej nr 17 odbył się II Międzyszkolny  Konkurs Piosenki Turystycznej „Na majówkę”. W konkursie brały udział następujące szkoły: SP nr 5, SP nr 6, SP nr 16, SP nr 17, SP nr 18, SP nr 21, SP w Leszczynie Szlacheckim, SP w Łącku oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łącku.

Wyniki konkursu:

W I kategorii  I miejsce zdobył duet  Kornelia Misiak i Aleksandra Matusik z klasy 2b (piosenka „Poleczka na lato”).

W  kategorii solista I miejsce  otrzymała Oliwia Maciejewska z klasy 6s. (piosenka „Ach, jak przyjemnie”)

W  kategorii zespół I miejsce otrzymał zespół w składzie: Julia Szymańska ( kl.6s), Weronika Smolińska (kl.6b), Amila Amarasekara (kl.6s), Zosia Jankowska (kl.6s), Jakub Pisiak (kl.5b) i Julia Marciniak (kl.6s).

Dzieci z klas młodszych przygotowała pani Iwona Karska, z klas starszych pani Renata Wypych.

SZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY "OJCZYZNA – POLSZCZYZNA"
SZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY "OJCZYZNA – POLSZCZYZNA"

22 maja 2017r. odbył się SZKOLNY KONKURS JĘZYKOWY

„OJCZYZNA – POLSZCZYZNA” (dla klas szóstych).

Fastiwal nauki

Festiwal nauki

Dzień 17 maja był w Szkole Podstawowej nr 6 prawdziwym świętem nauki. Tego dnia wszyscy uczniowie( ponad 460 dzieciaków) sami wybierali dla siebie lekcje. Na korytarzu, już kilka dni wcześniej, wywieszono spis zajęć do wyboru. Czego tam nie było! Taniec, optyka, nowa pamięć, ogrodnictwo, lekcja podróżowania , gry z piłkami edubal, kreatywne fryzjerstwo, wyrób biżuterii, pszczelarstwo, zabawy z tangramem i logiką, zajęcia z  czasów, gdy rodzice byli mali, mapy XXI wieku i wiele innych fantastycznych propozycji. Tłok na korytarzu  stanowił namacalne  potwierdzenie, że pomysł ze Szkolnym Festiwalem Nauki okazał się strzałem w dziesiątkę.

Szczególnie przy propozycji  zajęć przygotowanych przez informatyków PKN Orlen „Poznaj tajemnice druku przestrzennego -drukarki  3D” panował ścisk nie do opisania. Lista zapełniła się błyskawicznie! Tutaj obowiązywało ograniczenie wiekowe. Ze względu na trudność  zagadnienia, zajęcia przeznaczono dla uczniów klas 5-6.  Maluchy były niepocieszone. Grupa trzecioklasistów wybrała się do Pani wicedyrektor Lucyny Małolepszej „z reklamacją”.

- Dziś nasza szkoła była  prawdziwym centrum wiedzy. Dzięki współpracy z PKN Orlen mogliśmy zaprezentować uczniom najnowsze osiągnięcia techniki i wspólnie sprawiliśmy, że lekcje nabrały kolorytu, stały się dla dzieci autentyczną edukacyjną przygodą.

Współczesna szkoła powinna rozwijać, kształtować i inspirować. Nie dziwiło więc , że na Festiwalu Nauki obok szóstoklasisty w ławce siedział pierwszak. Połączyła ich wspólna pasja. A przecież właśnie ona jest kluczem do przyszłego sukcesu. Z chęci odkrywania uczniowskich pasji  narodził się  pomysł  projektu edukacyjnego, który realizowany jest w tym roku w SP6, a którego częścią był właśnie Szkolny Festiwal Nauki.

 

Zobacz zdjęcia

Konkurs Najładniejszy Zeszyt przedmiotowy
Konkurs Najładniejszy Zeszyt przedmiotowy

Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu szkolnego na

"Najładniejszy zeszyt przedmiotowy roku szkolnego 2016/2017"

Kategoria klas I-III

I miejsce

Oliwia Marszałek/ IB

II miejsce

Aleksandra Chojnicka/IIC

III miejsce

Natalia Tudela/IIIB

Wyróżnienie

Martyna Strzałkowska/IIC

 

Kategoria klas IV-VI

I miejsce

Patryk Chojnicki/IVS

II miejsce

Julia Szymańska/VIS

Lekcja z dronami

 

 

Lekcja z dronami


Sposobów na to, by zachęcić dzieci do czytania jest wiele. Samo namawianie: „Czytaj  wreszcie!”  ma, niestety, słabą siłę przekonywania.

Są na szczęście, inne, bardziej skuteczne metody. Na przykład  przeczytana książka  jako bilet wstępu na fantastyczną lekcję z dronami o oglądaniem wirtualnej przyszłości, którą udało się zorganizować w szóstce dzięki współpracy  z PKN Orlen.

Można? Można!

Oglądajcie relację!

Tylko nie zapomnijcie wybrać się na Piknik Naukowy  w Orlen Arenie 21.05, będzie ciekawie. 

Lekcja z dronami - link do filmu

Święto Polskiej Niezapominajki
Święto Polskiej Niezapominajki

W poniedziałek, dnia 15 maja 2017r. z okazji Święta Polskiej Niezapominajki w Szkole Podstawowej  nr 21 w Płocku odbyła się X Edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Przyrodniczej. Celem przeglądu była popularyzacja piosenek o tematyce przyrodniczej oraz wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie rozpowszechniania śpiewu wśród dzieci i młodzieży. W konkursie uczestniczyli uczniowie  klas IV-VI następujących szkół podstawowych: SP nr  5, SP nr 6, SP nr 16, SP nr 17,  SP nr  21, SP nr 22 i SP w Proboszczewicach. Naszą szkołę reprezentowały dwie solistki: Amelia Chełkowska z klasy 6c i Julia Smętek z klasy 6a. Za wykonanie piosenki „Blady księżyc” Julia zajęła III miejsce, a Amelia za wykonanie piosenki „Rzeka marzeń” zdobyła wyróżnienie.

Gratulujemy!


Gazeta Wyborcza o nas

"Kot czyta, nie błądzi", czyli do czego kiedyś służył dzieciom trzepak

Albo: jak zostać ogrodnikiem bez ogrodu? Czy łatwo jeść pałeczkami? Tego wszystkiego dowiedzą się dzieciaki ze Szkoły Podstawowej nr 6. W środę odbędzie się Festiwal Nauki. A wszystko po to, by nakłonić uczniów do czytania.

„Kot czyta, nie błądzi” – taką nazwę (i wcale nie ma w niej literówki) nosi projekt, który ma przekonać młodych, by zaglądali do książek.

 

Tak Gazeta Wyborcza pisze o naszej Szkole.

 Link do artykułu znajdziesz tutaj

Wygenerowano w sekund: 0.01 4,331,366 unikalnych wizyt